Facebook’ta sayfa aç ve kazan

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan facebook’ta sayfa açarak veya grup kurarak çok büyük kitlelere ulaşabilir ve bu oluşumdan para kazanabilirsiniz.

Facebook’ta sayfa açmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra anasayfa sekmesine ve soldan reklamlar ve sayfalar sekmesine tıklayıp sonraki adımları izleyerek kolayca bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz.

Burada önemli olan sayfayı oluşturmak değildir. Çünkü herkes kolaylıkla bir Facebook sayfası oluşturabilir. Zaten Facebook’ta çöp diye tabir ettiğimiz kimsenin ilgilenmediği binlerce saçma sapan sayfa var. Siz de bu çöplüğün arasına bir sayfa daha kazandırmak istemiyorsanız bazı önemli noktaları dikkate almalısınız.

Facebook’ta sayfa açarken önemli olan insanların ilgisini çekebilecek ilginç bir konu bulmak ve sayfamızı iyi tanıtmaktır. Eğer ilginç veya etkili bir konu yakalayabilir ve insanların dikkatini çekebilirseniz kısa sürede üye sayınız milyonları bile bulabilir. Zaten başarılı bir konu kendi kendine bir virüs gibi yayılır.

Sayfa açmadan önce ilk olarak geniş bir araştırma yapmanızı ve insanların ilgisini çekebilecek bir alan bulmanızı öneririm.

Daha sonra bulduğunuz konunun kimlere yönelik olduğunu ve bu alanda yeterli sayıda sempatizan olup olmadığını değerlendirin.

Eğer bulduğunuz konu ilgi çekici ve geniş bir sempatizan kitlesine sahipse bu konuyu sayfanızda kullanabilirsiniz demektir.

İnsanlar Facebook sayfalarını daha çok eğlence için kullanırlar, konu araştırması yaparken bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Facebook sayfasından nasıl para kazanılır?

Öncelikle belli bir üye sayısına ulaşan Facebook sayfa veya gruplarını webmaster forumlarında rahatlıkla çok iyi fiyata satabilirsiniz.

Diğer bir yöntem Facebook sayfanıza reklam almaktır. Reklam veren bulmak istiyorsanız yine webmaster forumlarını kullanabilirsiniz.

En son ve en etkili yöntem ise satış ortaklığı yaparak para kazanmaktır.

Bu konuyu biraz açıklayalım. Öncelikle Facebook sayfalarından biraz bahsedelim.

Biri sizin Facebook sayfanızı beğendiğinde artık sizin sayfanızın abonesi olmuş olur. Daha sonra sizin sayfanızda yönetici olarak yaptığınız her paylaşım sayfanızı beğenen kişilerin anasayfasında görüntülenir.

Yani sayfanızda yapacağınız tek bir paylaşımla binlerce hatta milyonlarca kişiye kolayca ulaşma şansınız oluyor. Bu gerçekten reklam ve pazarlama açısından çok büyük bir potansiyeldir.

Açıkçası sizin önereceğiniz bir siteden alışveriş yapanlardan veya sizin önereceğiniz bir ürünü satın alanlar üzerinden çok yüksek komisyon kazanabilirsiniz.

Bu Blogda Ara

Popüler Yayınlar