Twitterdan para kazanmakTwitter Facebook’tan sonra en büyük çıkışı yapan sosyal paylaşım sitelerinden biri olarak karşımıza çıktı. Özellikle ABD’de inanılmaz ilgi gören Twitter tüm dünyada bir virüs gibi yaygınlaşıyor. Ülkemizde henüz çok aktif bir şekilde kullanılıyor olmasa da belli bir kullanıcı potansiyeline sahip.

Yakın zamanda Ülkemizde de çok daha aktif bir şekilde kullanılacağı kesin. Çünkü twitter’da Türkiye için Facebook gibi Türkçe kullanım seçeneği sunma hazırlıkları yürütüyor. Zaten Türkiye gibi hızla gelişen bir Avrupa ülkesinin potansiyelini kaçırmak isteyeceklerini kesinlikle düşünmüyorum.

Türkiye’de yaklaşık 20 milyon Facebook kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcılar Facebook’ u her ziyaret ettiklerin de bilinçli veya bilinçsiz olarak facebook bünyesinde yayınlanan reklamlara tıklayarak bu şirkete milyonlarca dolar kazandırıyor.

İşte bu potansiyeli kendi tarafına çekmek için kesinlikle Twitter Türkçe dil seçeneği sunmak zorunda. Her ne kadar İngilizce olarak dünyada popüleritesi yükselse de ülkemizde belirli bir kullanıcı potansiyeline ulaşması için Twitter Türkçe dil desteğini sağlamak zorunda.

Twitter aynı Facebook gibi yüksek ziyaretçi kitlesi sayesinde kullanıcılarına inanılmaz kazanç potansiyeli sağlıyor.

Şu ünlü Twitter’da şunu paylaştı bu ünlü bu markayı kullandığını duyurdu gibi magazin haberlerleriyle sürekli karşılaşıyoruz.

Twitter gibi sosyal alanların reklam potansiyelini kullanmak isteyen markalar özellikle ünlüleri tercih ederek bu alanlarda seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. İnsanlar ünlüleri sürekli takip ediyor ve onların saçını giyimini her şeyini örnek alıyor.

İşte bunun farkında olan markalar ünlü kişilerin profillerinin milyonları aşan takipçilerini ve magazin dünyasını değerlendirmek için bu alanları aktif bir reklam aracı olarak kullanıyor.

Kısa süre önce çok büyük bir Amerikan otomobil şirketinin dünyaca ünlü 5 ünlüye birer otomobil hediye edeceğini ve bunun karşılığında tek istediklerinin bu otmobil hakkında Twitter profillerinde ufak bir paylaşım yapmaları olduğunu gazetelerde okumuştum.

Dünyaca ünlü simaların profilleri Twitter gibi sosyal alanlarda beş milyondan fazla kişi tarafından takip ediliyor. Ayrıca magazin dünyasının bu insanların paylaşımına gösterdiği ilgiyi de ele alırsak gerçekten çok başarılı bir reklam kampanyası olduğunu düşünüyorum.

Konuyu kişisel kullanıcılara yani bize getirecek olursak bu alanları kullanarak her kullanıcının para kazanabileceğini söylemek mümkün. Fakat Twitter’dan para kazanmak için belirli bir takipçi sayınız yani followers sayınızın yüksek olması gerekiyor. Sizi takip edenlerin sayısı ne kadar yüksek olursa bu işten o kadar çok kazanırsınız.

Peki Twitter’dan nasıl para kazanılır?

Aslında işin mantığı çok basit reklam metinlerini takipçilerinize tweetleyerek para kazanacaksınız.

revtwt.com

revtwt.com sitesine üye olarak size verilen reklam metinlerini tweetleyerek para kazanabilirsiniz. Bu sitenin reklam potansiyeli oldukça yüksek. Tweetleyeceğiniz reklamlardan tıklama başına 0.15$ a kadar para kazanbilirsiniz. Bu sitenin diğer özellikleri web siteniz veya bloğunuza reklam almanızı da sağlıyor. Ayrıca referans sistemi de bulunuyor. Yani bu siteyi tavsiye ettiğiniz kişilerden ömür boyu kazançlarının %20’sini alabiliyorsunuz. Sistemin tek şartı ise followers sayınızın 50’nin üzerinde olması. revtwt.com sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Blogda Ara

Popüler Yayınlar